ForuMTuRK.NeT.Tc ||En Kaliteli Paylaşım Platformu ||
Kaliteli Paylaşımın Adresine Hoşgeldiniz.
ForuMTuRK.NeT.Tc ||En Kaliteli Paylaşım Platformu ||

Türkiye'nin En Geniş Kapsamlı Paylaşım Platformu

Yardim Sever [Y-S] Son Konular
KonuYazanGöndermeTarihi
star{classical_row.recent_topic_row.S_POSTTIME}

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

küçük ibo-biyografi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 küçük ibo-biyografi Bir C.tesi Eyl. 27, 2008 12:36 pm

BerDuş

Emekli
Emekli
İBRAHİM HALİL KÜÇÜK (KÜÇÜK İBO) 21 Mart 1984 yılında Urfa'da anneciğinin deyimiyle özel bir çocuk olarak dünya'ya geldiğinde, ilk ağlaması bile loy loy diye uzun hava şeklinde olmuştu.
Boncuk gözleri, uzun kirpikleri ve ay yüzü ile daha o zamanlarda bile kendisine hayran kitlesi edinmişti.
Henüz 6 yaşındayken bile camide ezan okur, sanatçı abilerinin tüm kasetlerini ezberlerdi.
Öğretmen olan babası onu okuması için zorlarken, İBO, kulağı radyoda ya da kasetçalarda babasına; "gitmiyem, ben sahneyi istiyem" der, şamarıda yerdi.
Anne ve babası birgün İBO'yu karşılarına alıp; "bak oğul okusan da okumasan da sana şarkıcılık yasak bilesin. Eğer okumayacaksan doğru oto sanayiye git, işe gir. Başka seçeneğin yok" derler.
İBO hüngür hüngür ağlamaya başlayıp, onları tehdit eder ve; "eğer izin vermezseniz bugün İstanbul'a kaçiyam, haberiniz olsun" der.
Bu arada Urfa'ya sahne almaya gelen büyüklerinin konserlerine gizlice giden İBO, küçücük boyuyla sahneye atlayıp, mikrofonu kapar ve bir şarkı patlatırdı. Anne ve babası baktılar ki olacak gibi değil, oğulları evden kaçmasın diye onun isteğineboyun eğdiler ve hep beraber İstanbul'a geldiler.
Çok kısa sürede tüm ürkiye İBO'yu tanıdı ve sevdi. Yaptığı her albüm milyonlarca satıyor, turnelerden ve konserlerden kafasını kaldıramıyordu.
Bu arada pek çok reklam filminde oynari reyting rekorları kıran dizilere de imza atar.
Henüz 12 yaşında başlayan bu süreçte koca koca insanların sürekli yanında ve evinde olmasına aslında anlam veremez ama o çok sevdiği işini yapmaktanda mutludur.
Bu arada babasına verdiği söz üzerine de okuluna devam etmektedir.
Attığı her adım olay olmakta, gazete manşetlerinden ve tv ekranlarından inmemektedir. O yıllarda en çok haber yapılan sanatçı seçilir.
- Kazandığı parayla araba aldı ... HABER
- Hülya Avşar'ın kucağına oturdu ... HABER
- İbo Şov'a çıktı ... HABER
- Giydiği ceket büyük geldi ... HABER
- Reha Muhtar'a ağladı ... HABER
Böylece sürdü gitti zirveye tırmanma yolu.
Uğruna zamanın bakanından yasaklamalar getirilir, ekran kapatılır, program kaldırılır ve ABD başkanının bile ilgisine maruz kalır.
O yılmaz ve bulduğu her fırsatta; "oyuncaklarımı geri verin, mikrofonsuz ve sahnesiz yaşayamam" diye gözyaşları içinde haykırır ve amacına ulaşır.
Sonra yavaş yavaş delikanlılığa adım atar ve durulur. Çocukken gösterdiği cesareti bir kenara koyup taşıdığı mesuliyetin farkında bir delikanlı olarak yoluna devam eder.
Kendisine önerilen gündemde kalma oyunlarına sırtını döner. Menfaat sağlamak adına inanmadığı hiçbir şeye evet demez ve ayıyla dayıyı da birbirine karıştırmaz.
Sanatın her alanında kendine eğitim yatırımı yapar ve projeler üretir.
Bunca yaldızlı yıldan çıkardığı tek ders insanın kendi ailesinden başka dostu olmayacağıdır.
Her zaman olduğu gibi bugün de kimseden yardım almadan kendi gücüyle yürümekte, bir kanalda kobi tanıtım programının yapımcılığını yapmaktadır.
Hiçbir zaman halkın arasından ayrılmayan KÜÇÜK İBO, her zaman onların sevgisini ve desteğini alarak yol almıştır.
Belki eskiden 1 gün giden telefon şarjı bugün 1 hafta gitmektedir ama kalabalık sahte dostlarla olmaktansa, gerçek birkaç dostu ile yalnız kalmaktan mutludur artık.
O şimdi üniversiteli...
Sakarya Üniversitesi Elektronik bölümünde okuyan KÜÇÜK İBO, en çok kendi hayatını ya da üniversiteli bir gencin hikayesini içeren dizi projelerine sıcak bakıyor ve bu çizgideki tekliflerede açık.

2 Geri: küçük ibo-biyografi Bir Cuma Ekim 17, 2008 5:20 pm

__KafkaS__

Emekli
Emekli
paylsım içiçn soalb emegie sagık

>>>KNİGHT ONLİNE FUN CLUB <<<<

3 Geri: küçük ibo-biyografi Bir C.tesi Ekim 18, 2008 10:41 am

KaRıNCa

Site Kurucusu
Site Kurucusu
teşekkürler kadir Wink

ANYTHING ISN'T IMPOSSİBLE...